/Files/images/gyrychuk.jpg

ГИРИЧУК НАДІЯ ПИЛИПІВНА- керівник гуртка зображувальної діяльності, звання "керівник гуртка - методист"

"Все прекрасне, що існує в навколишньому світі і створене людиною для інших людей, повинно доторкнутися до серця дитини і облагородити його"
В. Сухомлинський

Про світ мистецтва

Незамінним джерелом формування духовного світу дитини є мистецтво: література, музика, народна творчість, живопис. Роль мистецтва на становлення особистості дитини надзвичайно велика. Саме виховання поваги до духовних цінностей, вміння розуміти і цінувати мистецтво, пробудження у дитини початків творчості сприяє розвитку гармонійно розвиненої і творчої активності особистості. Немає людини, яка б не любила природу, не милувалась ясним, голубим небом, не раділа першій появі зелені, не мріяла про тишу лісів, про луки, напоєні ароматами трав. В наш вік - вік комп'ютеризованої техніки- природа є для нас більш бажаною. То лагідна, то грізна і сувора, природа кличе нас, манить своєю неповторною красою. Насолода , яку людина отримує в спілкуванні з природою, є одним з найсильніших і найглибших переживань людини. Саме знайомство дітей із творами мистецтва дає можливість поринути у світ природи разом із художником. Спілкування із мистецтвом - важливе і необхідне у вихованні дітей дошкільного віку. Щоб навчити дітей розуміти мистецтво, треба самому багато знати, вміти, бачити, відчувати, заохочувати. Без розвитку почуттів, без формування радості спілкування з мистецтвом - ця мета не може бути досягнена. Особливість художника в тому, що він має загострене бачення сприйняття. Він бачить те, що прохоєдить повз нашу увагу в житті, але завжди є цікавим і хвилюючим в творах мистецтва. Це в більшій мірі відноситься до робіт художників - пейзажистів. Лише людина великої і ясної душі, високого філософського розуміння життя природи, як глибокий оптиміст, що вірить у її красу і велич її могутніх сил може все це зрозуміти і передати бачене на полотні. Ці слова стосуються російського живописця Ісаака Ілліча Левітана Саме його вміння вплинути на почуття глядача спонукало мене до роботи з його картинами. Природа кличе і манить. Якою б втомленою не була- півгодини часу на природі в улюбленому куточку, і ти забуваєш про втому, про негаразди. Краса дає сили жити і творити. Головне моє завдання як керівника гуртка - навчити дитину через мистецтво ясніше мислити і глибше відчувати навколишній світ.

Чарівні фарби і талановиті пальчики

/Files/images/shadura/11.jpg Художнє виховання повинно починатися з перших років життя дитини, щоб з раннього дитинства вона відчувала потребу в прекрасному, у творчості.
В дитячому садку малювання займає одне з провідних місць в навчанні дітей зображувальному мистецтву і поділяється на три види: предметне, сюжетне і декоративне.
Чи потрібний особливий дар, талант, щоб малювати? Малювати може навчитися кожний, якщо по справжньому цього захотіти. Головне не лише оволодіти необхідними технічними навичками і засвоїти засоби малюнка ти живопису, а навчитися помічати цікаве й узагальнювати побачене.
Малювання для дитини - частіше найперший засіб вираження на папері її задумів, переживань. дорослі повинні пам'ятати, що об'єктивний світ для дитини інший - вона сприймає навколишній світ якомога ближче до свого дитячого бачення, не змінюючи його, не спотворюючи, думаючи над тим, щоб вийшло "схоже".
Сьогодні дитина вчиться малювати дерево з допомогою дорослого, а завтра самостійно малює гілочки, і це для неї - рух вперед. Потім вона навчається не просто розфарбовувати малюнок весело і яскраво, а співвідносити забарвлення предметів з їх справжнім кольором. І все це - грунт для розвитку дитини.
Кожна доросла людина, навіть якщо вона дуже далека від мистецтва і малювати не вміє, може навчити дитину малювати. Для цього їй потрібно виробити кілька важливих принципів:

Поради батькам
  1. Створіть необхідні умови для розвитку творчості вашої дитини.
  2. Придбайте необхідні для цього предмети: фарби, олівці, пензлі, альбом. Вони мають бути хорошої якості.
  3. Поцікавтесь, що дитина хоче намалювати і як вона це робила в садочку. Повчіться у неї.
  4. Якщо ваш малюк виявив бажання намалювати предмет, який досі не малював і його не вмієте малювати ви - не відмовляйте його.
  5. Якщо дитина просить вашої допомоги - допоможіть.
  6. Не бійтеся, що малеча вимаже стіл, одяг, штори. Не сваріть її за це, якщо вона зробила це не навмисне.
  7. Ніколи не смійтеся з дитячої роботи. Похваліть за старанність.
  8. Розпитайте, що дитина намалювала і чи це їй вдалося. Якщо бачите помилки - виправте їх разом, але обережно, звертаючи увагу на предмет.
  9. Не нав'язуйте час для малювання і тему.

/Files/images/Презентация Microsoft PowerPoint.jpg

До нас прийшла картина
Використання картин у педагогічній роботі
Осінні мотиви І.Левітана у роботі з дошкільниками
"Дивитись і бачити". Мистецький аналіз творів Марії Приймаченко
Дивовижні звірі Марії Приймаченко

Кiлькiсть переглядiв: 646

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.